Kansanedustajat

Ville Tavio

s. 25.06.1984 Lakimies
Yrittäjä
Turku 09 432 3177 Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 23.04.2019–
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä työvaliokunta (puheenjohtaja) 23.04.2019–

Avustaja

Tuomas Tähti 09 432 4177 tuomas.tahti@eduskunta.fi

Vilhelm Junnila

s. 06.03.1982 Eduskunta-avustaja
Yrittäjä
Naantali (09) 432 3064 Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–, (Puheenjohtaja) 19.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 19.06.2019–

Avustaja

Ilkka J. Lahti 09 432 4064 ilkka.j.lahti@eduskunta.fi

Mikko Lundén

s. 14.11.1979 Kauppias Salo 09 432 3138 Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja

Jouni Tittonen 09 432 4138, 050 359 4550 jouni.tittonen@eduskunta.fi

Ritva Kike Elomaa

s. 16.07.1955 Yrittäjä
Röntgenhoitaja
Masku 09 432 3022 Suuri valiokunta (jäsen) 18.06.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (Varapuheenjohtaja) 18.06.2019–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 25.11.2014 -
Liikuntaneuvosto (jäsen)
Perussuomalaiset Naiset ry (puheenjohtaja)
Rintamamiesneuvottelukunta (varajäsen)
Arkadia seura johtokunta (jäsen)
Eduskunta eläinsuojeluryhmä (puheenjohtaja)

Avustaja

Lari Vilkman 09 432 4022 lari.vilkman@eduskunta.fi